• +90 212 258 99 80

    info@dentadres.com
  • Barbaros Bulvarı Divan Apt.

    No: 81/2 Beşiktaş - İstanbul

Estetik Diş Tedavileri

-Gülüş Tasarımı-

Ağız ve diş sağlığı tedavilerimiz.

Dentadres uluslar arası standartlrda, Beşiktaş Barbaros Bulvarında hizmet vermektedir. Tedavilerimiz arasında im plant, gülüş estetiği, cerrahi diş tedavileri, ortodonti, çocuk diş tedavileri ve diş estetiği tedavilerinde hizmet vermektedir

Gülüş Estetiği

Estetik beklentisinin üst düzeye çıkmasıyla son zamanlarda gülüş estetiğini haliyle sıkça duyuyor olduk. Teknolojinin de bu konuda gelişmesiyle birlikte beklentilere cevap verir duurma geldik ve gülüş estetiğini sıkça yapar olduk.

Gülüş Estetiği Nasıl Uygulanır?

Dişlerin kuron boylarının uzunlukları ile yüz, dudaklar ve çevre dokular arasındaki oran ve uyum çok iyi değerlendirilmelidir. Gülüş estetiğinide son yıllarda en çok lamineler tercih edilmektedir. Cerrahi olarakta dişeti estetiği yaptırmakta gülümseme esnasında dişetlerinin görüldüğü hastalarda uygulanmaktadır. Bu sayede daha uzun diş dah az dişeti ortaya çıkması hedeflenmektedir. Böylece diş kuron boylarını, yüz, dudaklar ve çevre dokular arasındaki oran çok iyi değerlendirilmeli.

Yüz Analizi

Hastaların yüz özellikleri belirlenerek bu verilere göre ağızda yapılması planlanan estetik çalışmaları şekillenir. Bu kapsamda dudaklar dişler ve yüz çizgileri birbirilerine orantılı bir şekilde görürnür ve Altın oran elde edilmiş olunur.

Lamine Porselen

Diş dokusunun minimum aşındırılması sonunda bilgisayar desteğiyle hazırlanan tırnak kenarılığında porselenlerin dişe özel yapıştırılması ile elde edilen doğal estetik tedavisidir. Günümüzün en gelişmiş estetik diş uygulamalarındandır Işık geçirgenliği doğal dişin ki gibi (0,3-0,7)mm lik bir aşındrıma sayesinde diş dokusunun uzunluğu bozulmadan sağlam bir estetik sağlanır. Yüzeyleri cilalı olduğunda herhangi bir genelde herhangi bir renk değişiliğine uğranmaz.

Lamina Veneerlerinin Fiyatı Nedir?

Laminalar dişin adeti olarak hesaplanır. Ücretlendirmedeki en önemli faktör seçilen diş labarotuvarı, yüksek kalite materyaller ve klinik uygulamalarıdır.

Lamina veneerlerini neden tercih etmeliyim?

Diş yüzeyinden minimum aşındrıma yaparak hazılranması, diş ve damak bölgesindeki doğal diş yüzeylerine dokunulmaması ışık geçirgenlipinin doğal dişlerdeki gibi olması ve biyolojik uyumluluğu dolayısıyla sıkça tercih edilir.

Lamina veneerler ne kadar sağlam ve dayanıklıdır?

Laminalar diş yüzeyine özel yapıştırıcalr ile yapıştırılır. Bu yapıştırıclar özel olarak hazırlanmış ve dayanıklıdır. Düzenli kontrolleri yapıldığı taktirde uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir.

Lamina veneerlerde renkleşme yada lekelenme olur mu ?

Laminalar yüzeyleri cilalanmış tüpte yüzeyler olduğu için uzun dönemde lekelenme olmaz.

-Zirkonyum Porselen-

Zirkonyum Diş Nedir?

Doğal diş yapısına yakın olması sebebiyle ve doku dostu olması sebebiyle diş hekimliğinde son yıllarda oldukça sık uygulanan bir yöntemdir. Metal destekli porselenlere göre tüm bu artı özelliklerinin yanısıra ışık geçirgenliği ve dayanıklılığı zirkonyum kullanımını dahada yaygınlşatırmıştır. Dayanıklılığı ve estetik olmaları nedeniyle hem arka dişlerde hem ön dişlerde rahatlıkla kullanılmalıdır.

Zirkonyum Diş kaplanamsının Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplama sıcağa dayanıklı, saydam, doğal diş renginde, metale karşı alerjisi bulunan hastalar için oldukça ideal bir tedavi türüdür. Sıcak ve soğuk hassasiyeti oluşturmamaktadır. Sigara, kahve ve çaydan etkilenmez renklenme oluşturmaz. Diş etinde metal porselenler gibi siyah renk yansıması yapmaz. Dişetiyle uyumu oldukça başarılıdır. Doku dostudur. Metal alerjisi olanlar için hastalarda rahatlıkla kullanılabilir.

-Tam Seramik Restorasyonlar-

Neden Tam Seramik Kaplamlar Tercih edilmelidir?

Doğal dişlerin ışığı geçirme özellikleri vardır bundan dolayı doğal dişte canlılık ve derinlik vardır. Tam porselen seramiklerde doğal dişi taklit eder. Işığı geçirir, derinlik ve canlılıkları vardır. Böylece doğal dişe en yakın sonuç elde edilir. Bu nedenle ön bölge dişlerde tam(full) porselenler tercih edilir. Metal destekli porselenler ışığı geçirmediği için donuk ve yapay bir görüntü oluşturur. Full porselenler güçlendirilmiş özel bir porselendir. Dişeti uyumu mükemmeldir.

-Diş Beyazlatma-

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

İki yöntemden faydalanılır;

-Evde Diş Beyazlatma

Bu işlemi hasta kendisi uygular. Hatanın diş ölçüsü alınır ve model oluşturulur. Hastadan elde edilen model üzerinde gerekli işlemler yapılarak şeffaf plak elde edilir ve bu plak hastanın dişleri ile uyumludur. Bu plağa uygulanacak beyazlatma şırıngaları verilir hasta bu plakları (6-8) saat dişinde bekletir. İlk 3 günde açılma gözle görülür hale gelir. Diş minesinin yapı ve rengine göre (1 ile 2 hafta) arasında değişen süreyle tekrarlanır.

-Klinikte Diş Beyazlatma

Klinink ortamında hekim tarafından uygulanan bir yöntemdir.(1 ile 1,5 saat sürmektedir.) Özel bir ışık ile diş eti ve bariyeri ve beyazlatma jelinin uygulanması ile yapılır.

Beyazlatma Ne Kadar Dayanır?

Beyazlatma yapılan dişler uzun süre kullanılabilir. Ancak bu rutin kontrollere gitmek, sigara çay ve kahveden uzak durmaya bağlıdır.(6 ay ile 1 sene arasında değişir)

Bonding Uygulamaları

Bonding uygulamaları estetik diş hekimliğinde kullanılan koruyucu yöntemler arasındadır. Dişe herhangi bir hasar vermez, üzerinde herhangi bir aşındırma yapmadan kompozit dolgu malzemelerinin bonding denilen bir yapıştırıcı ile şekillendirilerek yapılan işlemdir. Diş hekimi kompoziti dişin üzerinde bir heykeltraş gibi işleyerek istenilen şekli verir. Doğal bir görüntü dişe zarar vermeden yapılır. Hastanın gülüşüne uygun gerekli şekillendirme estetik olarak yapılır.

Bonding Uygulamaların Avantajları Nelerdir ?

-Dişlere istenilen şekil herhangi bir kesim yapılmadan verilir. Diestema (Aralıklar) olanlarda bonding işlemi yapılarak yarım saat kısa sürede estetik ve doğal bir görünüm sağlanır.

-Lamine ve full porselenlere göre daha uygun fiyatlıdır.

-Bonding işlemi yapıalrak dişin daha sonra lamina işlemi yapılacaksa aşağı yukarı nasıl duracağı ile ilgili fikir vermesi sağlanır.

-Sarı renkli dişlerde, ön dişteki kırık ve çürüklerde bonding işlemi uyuglanması sayesinde beyaz ve diğer dişlerden ayırıt edilmeden güzel bir gülüş sağlanabilir.

-Bonding uygulamalarıyla dişlerin rengini değiştirmek, dişlerin şeklini değiştirmek, dişleri büyütmek yada dişlerdeki kusurları gidermek mümkün olmaktadır.

Bonding İşlemi Ne Kadar Sürer?

Bonding uygulaması 1-1,5 saatte aynı seansta tamamlanır. 6 aylık kontorllerle uzun süre ailk günkü gibi kullanılır. Gerekirse cilalama tekrarlanır.

Bonding Uygulamaları Ağrıya Neden Olur mu ?

Bu uygulamalar ağrısız işlemlerdir. Anesteziye gerek kalmaz. Dişlerde aşındırma yapılmayacağı için ağrı olmaz. Ancak dişte çürük varsa ufak anestezi yapılabilir. Sadece 1,1-5 saat gibi kısa bir sürede dişler mükemmel bir görüntüye sahip olur.

Bonding İşleminden Sonra Dişlere Bakım Uygulanmalı mıdır?

Bonding işleminden sonra hastalara ön dişlerle sert bir şey ısırması söylenir. Tırnak yeme gibi alışkanlıklardan kaçınılmalıdır. Diş fırçalamaya özen gösterilmelidir. Diş ipi kullanımı ve hekim kontrolleri önemlidir.

Bonding Uygulama Dişte Zamanla Renk Değişikliği Olur mu ? Bu Uygulamanın Ömrü Ne Kadardır?

Bonding uygulamalarından sonra rutin kontroller, iyi ağız bakımı ile uygulama tedavinin ömrünü uzatacaktır. Bonding işleminde uygulanan kompozitler en ileri teknikle üretilir. Son yıllarda nano kompozitinde üretilmesiyle bu kompozitlere yapılan bonding işleminde renk değişimi oldukça azalmıştır.